…De cseppet sem volt vicces a helyzet. Danny lassan a
fegyveréért nyúl, de mire elsüthetné azt, ismét sötétségbe borul a
sikátor. Csupán két sárgászölden világító szempárra lett figyelmes,
amely sebesen haladt az éj leple alatt a sikátorból kivezető utca felé.
Három lövésből egy sem talált, de a negyediket egy hangos nyögés
követte. - ez az, most meg vagy te rohadék - gondolta magában az
adrenalintól felpezsdült nyomozó. S ő is rohanni kezdett a sikátor
elejéhez a nyögdécselő hang irányába. Közben elővette telefonját, hogy
egy kis fénnyel megvilágítsa az utat, hogy el ne vágódjon a nedves
kövön. Amikor eléri a hang forrását, a földön fekvő D-Dog arca pillant
vissza rá.
- Neked teljesen elment az eszed, hogy csak így vaktában lövöldözöl? Meg
is ölhettél volna! - kiált mérgesen D-Dog. Bassz.. ez rohadtul fáj. És
közben erősen szorítja a jobb vállát, hogy elállítsa a vérzést.
- Mi? Te mégis miről beszélsz?
- Arról, hogy a „Macska” helyett sikerült engem eltalálnod. Gratulálok ,
te igazi mesterlövész- mondta gúnyosan D. - Hogy van neked egyáltalán
engedélyed erre az izére?- mutatott Danny fegyverére.
- Ez nem lehet igaz! Ha lett volna merszed oda vonszolni a segged az
ajtóhoz, akkor most nem találtalak volna el, sőt még a „A Macska” is a
markomban lenne. De hála neked várnom kell még az előreléptetésre…
- Ó nehogy már még én legyek a hibás azért, mert te nem tudsz rendesen
célozni! Különben is neked csak erről szól az egész? Az elismerésről, a
pénzről? Az nem is érdekel hogy emberek halnak meg egy pszihopata állat
miatt, és ez ellen senki nem tesz semmit, mintha ez teljesen rendben
lenne?
- Persze hogy érdekel…-A veszekedést egy reszelős hang töri meg
- Ember
már megint vacakol ez a kib*szott neoncső, igazán megjavíthatnák már.-
Egy közel két méteres részeg fazon szeretne bejutni a klubba. Nagy
nehezen előveszi a gyújtóját, meggyújtja utolsó már félig elszívott
cigijét, s a gyújtó nyújtotta halovány fény segítségével sikerül
eltántorognia a klub bejáratához. Ahogy megfogja a kilincset, érzi, hogy
sikamlik a vértől, de egyszerűen csak a kabátja oldalába törli kezét és a
következő pillanatban már elnyeli a hatalmas embert a hangos zaj és a
tömeg. Még csak fel sem tűnt neki, hogy egy holtest mellett sétált el.
- Az édes tudatlanság –törte meg a csendet D.
Danny felsegítette D-Dogot és kisétáltak a sikátorból. Az utca
fényáradata zavarta a szemüket, időbe telt mire ismét hozzászoktak a
világossághoz.
- Hadd nézzem a vállad!- szólt közbe Danny
- Semmi baja!
- Elvitetlek egy kórházba, el is fertőződhet a seb. Amúgy is az én
hibám, felelőséggel tartozom a tetteimért.
- Mi van talán félsz, hogy miattam elveszítenéd az állásod?
- Ne viccelj! Szerinted nincs elég befolyásom ahhoz, hogy simán
eltusolhassam ezt az ügyet?
Csak nem szeretném, hogy a vallomásod felvétele előtt elpatkolj itt
nekem.
- Ezt akkor vehetem bocsánatkérésnek?
- Vedd aminek akarod! Maradj itt csak hívom a bűnügyiseket..
Cho ért ki elsőnek a helyszínre.
- Öregem mi a fenét kerestél itt az éjszaka közepén? A normális emberek
hazamennek munka után és lazítanak, nem pedig sötét, koszos
sikátorokban mászkálnak.
- Láttam, a saját szememmel láttam és még most sem hiszem el….
- Mit is?
- Maneki-nekot…
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése