2014. december 15., hétfő

I. Pingipang nyomozó

      Új sztori, új szereplők, jól bevált írók. Hát izé. Szeressétek. A testünk. Kezdetleges. Ne utáljatok. Annyira.
_________________________________________________________________________________



      Egy sötét sikátor valahol Houston eldugott kerületében. Rendőr szirénák, járókelők zaja, autó dudák. Újságot sodor a szél. Valaki épp egy tv-t dobott ki az emeletről. Egy másik lebujból egy sörösüveg repült az utcára.

       -Kérem.....kérem ne tegye ezt. Nem teheti ezt velem. Ne! Ne! Kérem! Ne!

       Az orvos végzett a beteg vizsgálatával, majd ellátták a sebeit. A koponya röntgenfelvétele már a kiérkező rendőröket köszöntötte.
       -Szóval azt mondja egy nagydarab, szőrös, fehér szörny rontott magára és tette....ezt? -kérdezte felhúzott szemöldökkel hitetlenkedve a biztos úr, kezében jegyzetfüzettel, amibe hanyag jegyzeteket firkantott. "Nagy fehér szőrös izé támadás a hatos utca mögötti sikátorban. Húsvéti nyúl....?"
       -......Maneki neko -mondta az ázsiai vonású rendőr, Cho.
       -Egészségedre.
       -Nem, nem. Ez egy japán név arra amit az áldozat körülírt. Valószínűleg mindenki látott már ilyet egy egy kínai vagy japán étteremben.
       -Arra a fehér macskára gondolsz? -kérdezte az unott rendőr, Danny.
       -IGEN AZ. Úristen. Maguk is látták?! -szólalt meg a kötözött fejű kihallgatott.
       -.....Cho, beszélhetnék veled négyszemközt? -arrébb léptek a kórházi ágytól. Danny megdörzsölte a szemeit szabad kezével, majd csípőre tette azt.
       -Mit gondolsz róla?
       -Most komolyan? Szerintem valami iszákos aki egy kocsmabunyóban jól elverette magát a szabadnapos télapóval vagy egy fehér tigrissel. Ugyan már, Cho. Az ilyen esetek után én csak haza akarok menni és lezuhanyozva Walking Dead-et nézni. Ez nem is eset.
       -Szerintem minden ember vallomását komolyan kell vennünk. Nézz csak rá.
Danny ránézett a lila foltos szerencsétlenre, ahogy a saját, megtépázott ruháiban bénán ül az ágy szélén.
       -Mit vársz tőlem? -kérdezte megadóan a táskás szemű rendőr.
       -Kezdjünk valamit a hallottakkal és nézzünk utána más jelentésekben, hátha történtek még efféle furcsa támadások a környéken.

       Danny csípője körül törölközővel, vizes hajjal állt a város felett terpeszkedő apartmanja nappalijában, a panorámás felhőkarcolóból szemlélte a nyüzsgő éjszakai várost. Nem tudta kiverni a fejéből azt a zakkant alakot, na meg a vallomását. Kisétált az erkélyre. Meleg nyári szellő csapta meg. Végre hűlt a levegő éjfélre. Még mindig csorgott róla a víz, végig a tarkóján.

       -Még hogy egy macska.. -kortyolt a whiskybe, majd feltett lábakkal elkezdte nézni az újabb epizódnyi vért, emberi agyat csócsáló zombikat és szervezkedő shotgun-os-komolyan a semmibe bámuló véres szakadt csőcseléket.

       Hajnal háromra járt. Azt gondolnánk ilyenkor lenyugszanak a sugárutak és minden csendes. De az utca sosem alszik. Reggel a friss nyomtatott sajtóban halálesetről cikkeznek. "Járőröző rendőr talált holttestet a hatodik utca mögötti sikátorban. Az áldozatot valószínűleg megverték majd megfojtották. A rendőrség még nyomoz a területen történt halálesetek ügyében."


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése