…De cseppet sem volt vicces a helyzet. Danny lassan a
fegyveréért nyúl, de mire elsüthetné azt, ismét sötétségbe borul a
sikátor. Csupán két sárgászölden világító szempárra lett figyelmes,
amely sebesen haladt az éj leple alatt a sikátorból kivezető utca felé.
Három lövésből egy sem talált, de a negyediket egy hangos nyögés
követte. - ez az, most meg vagy te rohadék - gondolta magában az
adrenalintól felpezsdült nyomozó. S ő is rohanni kezdett a sikátor
elejéhez a nyögdécselő hang irányába. Közben elővette telefonját, hogy
egy kis fénnyel megvilágítsa az utat, hogy el ne vágódjon a nedves
kövön. Amikor eléri a hang forrását, a földön fekvő D-Dog arca pillant
vissza rá.
- Neked teljesen elment az eszed, hogy csak így vaktában lövöldözöl? Meg
is ölhettél volna! - kiált mérgesen D-Dog. Bassz.. ez rohadtul fáj. És
közben erősen szorítja a jobb vállát, hogy elállítsa a vérzést.
- Mi? Te mégis miről beszélsz?
- Arról, hogy a „Macska” helyett sikerült engem eltalálnod. Gratulálok ,
te igazi mesterlövész- mondta gúnyosan D. - Hogy van neked egyáltalán
engedélyed erre az izére?- mutatott Danny fegyverére.
- Ez nem lehet igaz! Ha lett volna merszed oda vonszolni a segged az
ajtóhoz, akkor most nem találtalak volna el, sőt még a „A Macska” is a
markomban lenne. De hála neked várnom kell még az előreléptetésre…
- Ó nehogy már még én legyek a hibás azért, mert te nem tudsz rendesen
célozni! Különben is neked csak erről szól az egész? Az elismerésről, a
pénzről? Az nem is érdekel hogy emberek halnak meg egy pszihopata állat
miatt, és ez ellen senki nem tesz semmit, mintha ez teljesen rendben
lenne?
- Persze hogy érdekel…-A veszekedést egy reszelős hang töri meg
- Ember
már megint vacakol ez a kib*szott neoncső, igazán megjavíthatnák már.-
Egy közel két méteres részeg fazon szeretne bejutni a klubba. Nagy
nehezen előveszi a gyújtóját, meggyújtja utolsó már félig elszívott
cigijét, s a gyújtó nyújtotta halovány fény segítségével sikerül
eltántorognia a klub bejáratához. Ahogy megfogja a kilincset, érzi, hogy
sikamlik a vértől, de egyszerűen csak a kabátja oldalába törli kezét és a
következő pillanatban már elnyeli a hatalmas embert a hangos zaj és a
tömeg. Még csak fel sem tűnt neki, hogy egy holtest mellett sétált el.
- Az édes tudatlanság –törte meg a csendet D.
Danny felsegítette D-Dogot és kisétáltak a sikátorból. Az utca
fényáradata zavarta a szemüket, időbe telt mire ismét hozzászoktak a
világossághoz.
- Hadd nézzem a vállad!- szólt közbe Danny
- Semmi baja!
- Elvitetlek egy kórházba, el is fertőződhet a seb. Amúgy is az én
hibám, felelőséggel tartozom a tetteimért.
- Mi van talán félsz, hogy miattam elveszítenéd az állásod?
- Ne viccelj! Szerinted nincs elég befolyásom ahhoz, hogy simán
eltusolhassam ezt az ügyet?
Csak nem szeretném, hogy a vallomásod felvétele előtt elpatkolj itt
nekem.
- Ezt akkor vehetem bocsánatkérésnek?
- Vedd aminek akarod! Maradj itt csak hívom a bűnügyiseket..
Cho ért ki elsőnek a helyszínre.
- Öregem mi a fenét kerestél itt az éjszaka közepén? A normális emberek
hazamennek munka után és lazítanak, nem pedig sötét, koszos
sikátorokban mászkálnak.
- Láttam, a saját szememmel láttam és még most sem hiszem el….
- Mit is?
- Maneki-nekot…
2014. december 29., hétfő
2014. december 18., csütörtök
III. A Maneki-neko
19:00.
Danny most is túlórázott. Három kávé után sikerült újra átbújnia az aktákat, de nem sokra ment a megszerzett információkkal. A támadó legpontosabb leírása is hihetetlennek tűnt. 170 körüli fehér, szőrős test, hatalmas macskafejjel. Egyszerűen nem fért a fejébe, hogy egy gyilkos, miért pont egy macskajelmezben támadna áldozataira. Ez a jelmez túl feltűnő, de mégis, hogy-hogy senki se tett jelentést arról, hogy az esetek idején egy nagy, két lábon járó kabalaállat garázdálkodott az utcán.
A célszemélyek általában fiatalok voltak, a többsége lány. Az utóbbi hónapban viszont ötször támadtak meg idős szerzeteseket. Danny semmilyen sémát nem tudott felállítani, nem értette, hogy mi az összefüggés az áldozatok között, úgyhogy úgy gondolta, ezzel véget is ért a mai műszak.
Az aktákat rendezetlenül hagyta az asztalon, viszont kifelé menet, csak nem hagyta nyugodni
az ügy. Ezért ahelyett, hogy lassú tempóban hazavezetett volna, elindult az Andrews út sikátora felé, ahol eddig 3 haláleset is történt. Útközben azon töprengett mennyit változott Houston az elmúlt 10 év alatt. Minden évben egyre kevesebb a város zöld területe, helyükre nagy kocka és téglalap alakú épületek sokasága kerül, amely majd a közeljövőben akár százezreknek is biztosíthat szabad álláshelyet. A vállalat aztán becsődöl, az a sok százezer munkanélküli lesz, és a tömbök ottmaradnak üresen, felesleges foglalva a helyet, és rondítva a környezetet. Danny meg volt elégedve a munkájával. Jó fizetést kapott, és egy-egy ügy alatt kiélhette kreativitását, nem mellesleg imádta elkapni a tetteseket. Szemébe nézni a rohadék görénynek, felbecsülhetetlen érzés.
Danny már fél órája az Andrews úton körözgetett,
amikor már végső elkeseredésében már indult volna haza, amikor megpillantotta
Doggy-t. A gyerek éppen a sikátor felé lopakodott. Fehér macskajelmez ugyan nem
volt nála, de minden esetre elég gyanúsnak tűnt, ezért Danny leparkolt
kocsijával, és úgy döntött, személyesen is megkérdezi a művészlelket, hogy mit
keres itt.Danny most is túlórázott. Három kávé után sikerült újra átbújnia az aktákat, de nem sokra ment a megszerzett információkkal. A támadó legpontosabb leírása is hihetetlennek tűnt. 170 körüli fehér, szőrős test, hatalmas macskafejjel. Egyszerűen nem fért a fejébe, hogy egy gyilkos, miért pont egy macskajelmezben támadna áldozataira. Ez a jelmez túl feltűnő, de mégis, hogy-hogy senki se tett jelentést arról, hogy az esetek idején egy nagy, két lábon járó kabalaállat garázdálkodott az utcán.
A célszemélyek általában fiatalok voltak, a többsége lány. Az utóbbi hónapban viszont ötször támadtak meg idős szerzeteseket. Danny semmilyen sémát nem tudott felállítani, nem értette, hogy mi az összefüggés az áldozatok között, úgyhogy úgy gondolta, ezzel véget is ért a mai műszak.
Az aktákat rendezetlenül hagyta az asztalon, viszont kifelé menet, csak nem hagyta nyugodni
az ügy. Ezért ahelyett, hogy lassú tempóban hazavezetett volna, elindult az Andrews út sikátora felé, ahol eddig 3 haláleset is történt. Útközben azon töprengett mennyit változott Houston az elmúlt 10 év alatt. Minden évben egyre kevesebb a város zöld területe, helyükre nagy kocka és téglalap alakú épületek sokasága kerül, amely majd a közeljövőben akár százezreknek is biztosíthat szabad álláshelyet. A vállalat aztán becsődöl, az a sok százezer munkanélküli lesz, és a tömbök ottmaradnak üresen, felesleges foglalva a helyet, és rondítva a környezetet. Danny meg volt elégedve a munkájával. Jó fizetést kapott, és egy-egy ügy alatt kiélhette kreativitását, nem mellesleg imádta elkapni a tetteseket. Szemébe nézni a rohadék görénynek, felbecsülhetetlen érzés.
D-Dog épp akkor fordúlt be a sikátorba, amikor már csak pár lépés volt köztük. Danny a falhoz lapulva lesett be a sikátorhoz, de túl sötét volt, nem látott semmit. Beljebb ment és meglátta a srácot, amint egy üres sörösüveget szorongatva, egy kuka mellől leskelődik a sikátor vége felé. Danny-nek ekkor tűnt fel, hogy a sikátor már nem is sikátor, mert a végében egy klub nyílt. Rövid lépcső vezetett fel az ajtóhoz, ami felett a klub nevét neon csövek formálták meg.
KawaiiCorner? Ez biztos csak valami ócska vicc, gondolta.
A klub ajtaja éppen kinyílt, és két részeg férfi tántorgott ki kacagva. Dan a falhoz lapult, és közelebb kúszott Doggy-hoz. Épp időben kapta el a srácot, aki rá akart rontani a két részegre, és a falhoz lökte. D-Dog a meglepettségtől elejtette az üveget. Hirtelen nem tudta, hogy féljen vagy felháborodjon.
- Ember.. mégis, mi a szart képzelsz? – kiáltott rá, félig rémült, félig felháborodott hangon. Úgy látszik, nem sikerült döntenie a két érzés között, ezért hagyta mind a kettőt eluralkodni magán. Ezalatt a két részeg az összes nemtörődömségükkel, elhagyta a sikátort. Danny követte őket a szemével, majd amikor látó és hallótávolságon kívülre kerültek, még egyszer a falhoz vágta Doggy-t
- Én mit művelek? Megállítalak életed legnagyobb baromságától? Mi a fenét csinálsz itt? És ha lehet mellőzzük a laza stílust.
A srác bólintott egyet némán és intett Danny-nek, hogy engedje el a nyakát. Dan leeresztette, mire a kölyök, nagy köhögést és rosszullétet imitált. Amikor látta, hogy a nyomozót ez egy cseppet sem aggasztja, abbahagyta a színészkedést és beszélt.
- Itt ölték meg.. itt ölték meg a húgomat. – és ekkor már tényleg visszavett magából.
- Ennek a két részegnek volt valami köze az ügyhöz? Nem láttam őket a feljegyzésekben.
- Ó, márpedig igenis volt közük hozzá.. itt voltak akkor, segíthettek volna, de elszaladtak. Már évek óta tervezem, hogy egyszer ezt a két gyáva rohadékot megölöm, de még csak most jutottam el odáig, hogy tegyek is valamit a húgomért.
- A húgodért? – kérdezte Danny értetlenül
- Igen, érte! Én az élettől megkapom a büntetésemet, ember! De ezek?! Minden egyes rohadt nap eljönnek ide és részegre isszák magukat. Azon a helyen, ahol a húgom meghalt! Tennem kellett valamit, a fenébe is! – D-dog dühében már a falba vert és fel-alá mászkált, míg Danny csak egyhelyben állt.
- Most be fog vinni? – Kérdezte Doggy
- Igen.
- Király, már csak ez hiányzott..
- De csak azért, hogy felvegyem a vallomásodat, arról az estéről.
A srác megállt egy pillanatra, majd Dan-hez fordult.
- Mármint, ez azt jelenti, hogy..
- Azt jelenti, hogy újabb nyomozást indítok el a húgod ügyében, és eljárást is indíttathatok a részeges fickók ellen, ha pontosan elmondasz mindent, hogy mi történt akkor. Csak hagyd a szlenget és a lazaságot. És öltözz fel rendesen T-Dog.
- D. A nevem D-Dog.
- Tökmindegy, a meghallgatáson, úgyis az igazi nevedet kell mondanod! – válaszolta Dan már egy kicsit frusztráltabban.
- Hé, egy kicsit több tiszteletet D-nek!
- Ha nem fogod, be olyan tiszteletet adok, hogy..
Ekkor Danny-t félbeszakította a neonfények hangja, ami egyre hangosabban zörgött, majd nagy szikrázások közepette kialudt. Sötétség ereszkedett rájuk, az útcai lámpa sárga fénye is keveset ért.
Danny rosszat sejtett ezért épp elkapta volna D-Dog karját, hogy elinduljanak, amikor hatalmas ordításokat hallottak a hátuk mögül. Az ajtó kicsapódott, ekkor közelebbről hallották, a sikoltásokat, de pár másodperc, és elhalkult az utolsó hang is. Danny megszégyenülve állt Doggy mellett. Lassan indult el a sötétségbe.
- Hé.. zsarukám.. szerintem húzzunk el a francba – szólalt meg remegő hangon D-Dog.
- Miért D.. csak nem megijedtél – kérdezte kissé játékosan Danny, hogy oldja a feszültséget. Még mindig az ajtó felé tartott, és tiszta szívből remélte, hogy nem azt fogja látni, amire számít. Mielőtt még még egy lépést tett volna, a Kawaiicorner felirat újra felvillant. Az ajtó zárva volt és előtte egy fekete alak állt, hatalmas fejjel. Az ajtón pár vércsík vöröslött. Danny ekkor már észrevette, hogy az alak lába mellől egy öreg, üveges szempár mered rá. A fejre vér csöpögött lassacskán egy baltáról.
- Mi a f..
Az alak felemelte a fejét. Kétség sem fért hozzá, hogy egy macska jelmezes gyilkos állt előttük.
A Maneki-neko. Danny-ben a vér is megfagyott, amikor meglátta az állat mosolyát és fényes fekete szemeit. Sosem gondolta volna, hogy egyszer félni fog a macskáktól. A Macska félrebillentette fejét, lassan felemelte mancsát, és integetett nekik.
- Ez csak valami rohadt rossz vicc lehet..
2014. december 16., kedd
II. Nyakatekert vallomás
Danny egy kissé idegesen csapja le
az újságot konyhájának egyik pultjára. Már csak ez hiányzott. Ha ez ügy eddig
nem is, most már biztosan szúrja szemét, de nem ám azért, mert olyannyira
érdeklődik iránta, csupán csak fejében felcsillanni látszott az a bizonyos
villanykörte, amely új tervvel kecsegtetett a jövőt illetően. Mégpedig
pozícióemelkedést, ami már pedig fizetésemeléssel jár, ami pedig nagyon jól
jönne most, amikor az anyagi stabilitása egy kissé megingott. Ezért még
ugyanabban az órában, amelyben ezen csodás terv a fejéből kipattant, felhívta
az éppen szolgálatban lévő kollégát, hogy mire beér a kapitányságra, az összes
hasonló ügy mappája legyen az asztalán.
Mindez persze nagyon szépen
hangzott egészen addig a pillanatig, amíg az irodájába belépve meg nem
pillantotta az asztalán tornyosuló mappák sokaságát. Biztosan szükség van erre?
Ez, és ehhez hasonló gondolatok fogalmazódtak meg az elméjében.
-Uram, ez az összes. – Danny valósággal
felhorkantott. Éppen elég ezt átnyálazni, nemhogy még többet. Ó, a rendőrélet
szépségei, ráadásul ez a jelenet valami régi fekete-fehér filmbe is elmenne.
Abban szoktak a rendőrök aktákat tologatva, szivarozgatva nyomozni.
- Hívja nekem ide Cho nyomozót.
Alig telik bele két perc, az
említett személy megjelent az iroda ajtajában, két kávéval a kezében. Előre
tudhatta mi vár rá, pontosabban rájuk.
-Szortíroznunk kell. – mondja Danny,
fel sem vázolva a helyzetet, elég egyértelmű, és máris neki lát az első
aktának.
Három óra lázas kutatás után,
Danny idegesen csapja le az éppen kezébe kerülő nyomtatványt.
-Hát az összeset egy embert írta?
Mindegyikben ugyan az áll, csak egyre cifrábban megfogalmazva. Ezekből így
semmit sem tudunk meg! – csak egy kevés hiányzik, hogy türelmét vesztve
rohanjon ki a helységből.
- Vagy mégis… - lapoz izgatottan
tovább Cho a sok monoton, egyhangú szöveg után saját aktájában. – Ebben van egy elég
egyértelműnek tűnő személyleírás.
- Végre! Ezt a sok babonás
marhaságot.
- Uram, ne nézze le azt a „sok
babonás marhaságot”. – idézi az idősebb szavait. – Meglepődne, mi minden van
ezek mögött.
- Nem hiszek ezekben a
marhaságokban! – szavaiból sugárzik a hitetlenség és az elcsigázottság. – Had olvassam!
– Hamar végigfutja a sorokat, és valóban, üdítő változás ez a monoton
tőmondatok világa után, és még némi információt is csepegtet(het) az ügy
megoldásával kapcsolatban.
- Az akta szerint volt egy ember,
akit azokban az időkben behoztak a rendőrségre, mint gyanúsítottat… de nem
tudták rábizonyítani. Sem indítéka, sem lehetősége nem volt megtenni, biztos
alibije volt arra az éjszakára, így végül elengedték.
- Hát most újra behívjuk.
Intézkedj az ügyben. – Danny gondolatban összedörzsölte tenyerét, talán mégis
sikerül megoldania ezt az ügyet. Biztosan nem volt az olyan egyszerű akkoriban,
ezek az akták pedig elég gyakran információhiányosak, kell ott lennie valaminek.
*
A kihallgatás napján minden a szokott
rendje szerint zajlott, és megjelent az aktában feltüntetett személy is, aki
nem mellesleg elég fura fazonnak bizonyult, amivel megtörte a napok csendes,
egyszerű rendjét.
-Hívják be! – int Danny a szobából.
Az említett személyt az ajtóig kísérik, onnantól csupán csak a lélek, ami
összetarthatta, hogy eljusson a székig, az asztalnál.
Fekete atléta, vállakon csüngő, isten
tudja hány színű dzseki, két számmal nagyobb nadrág, némi ékszer, és
felfoghatatlan lazaság. Ez már nem a fekete-fehér filmek kategóriája.
-Neve? – fog hozzá a beszélgetéshez
Danny nyersen, nem nézi túl sokba a vele szemben ülő fiatal férfit, vagy inkább
srácot, aki a másfél évvel ezelőtti akták egyikéből került elé, mint egy
varázsütésre.
- Doggy D-Dog.
- Á, szóval maga ilyen művészféle.
– dől hátra összekulcsolt karokkal székében Danny. – Gondolhattam volna. Mégis
melyik utcából csöppent maga ide? Hol osztja az észt?
- … - Danny tanácstalanul suttog
oda kollégájának.
- Ez mi volt?
- Rapp uram.
- Na nem mondja, az nekem is
leesett. Mit mondott?
- Khm, itt vagyok én vagy mi a
szar! – köszörüli meg torkát az előbbi beszélgetés fő tárgya.
- Vagy mi a szar… - suttogja maga
elé Danny, de úgy, hogy még ő maga is csak alig hallja. – Gyanítja-e miért van
itt?
- Ha az a régi ügy, ja, akkor ja,
tudom, de már akkor is elmondtam, nincs közöm hozzá, szal mennék má’!
- Mit tud arról az esetről? – Dannyt
nem lehet kizökkenteni a továbbiakban.
- Olvasd el, haver, ott van azon a
kibaszott papíron. – ellenben a „kutya” a legkevésbé sem igyekszik moderálni
magát.
- Ott volt azon az éjszakán! Jól
mondom? Hogyne lett volna! Megölte azt a szegény lányt, aztán…
– Na jó, ember, nincs nekem erre
időm, húzok a fenébe, vissza az „utcámba”!
- Történt akkor valami, jól
gondolom? – ekkor az addig halál laza srác arca megkeményedik, mint, akit
kicseréltek, és még az ótvar stílusát is levetkőzi a következő mondatok
erejéig. Olyan komolyan beszél, amilyet az ember, előítéletes lénynek
születvén, még csak elképzelni sem tud egy olyan első benyomás után, mint az
övé.
- Történt… De sem azon az estén,
sem egy másikon, de még csak egy harmadikon sem érdekelt senkit, ami azon az
éjszakán történt. Nem cikkeztek róla újságok, nem lett tv hír, csupán csak az
az egy bejelentés, és az én személyleírásom maradt meg abból az éjszakából, de
az is úgy, hogy valami oknál fogva a valóság ellenkezőjét ábrázolja…
Danny szemöldökét ráncolva
hallgatja a történetet. Kezd érdekes lenni a dolog…
-Azon az éjszakán, a lány, akit
kegyetlenül meggyilkoltak, meggyaláztak, majd elfelejtettek, a húgom volt.
Mindössze csak tizenhat éves volt, és ő volt az egyetlen családom, mégis,
senkit sem érdekelt, hogy azon az éjszakán megölték őt, megfosztották egy jobb
élet reményétől… Senkit nem érdekelt, mert nem voltak szülei, nem volt
családja, nem volt élete, sem lehetőségei.
Csend lesz úrrá a szobán, amit
végül Danny tör meg.
-Miért nem mondta mindezt akkor el?
- Maga mondta, hogy van ott még
valami, hogy hiányos az akta. Hogy ne lenne az, hiszen kihagyták, mennyire
kétségbeesetten akartam megtalálni az egyetlen húgom gyilkosát, mennyire
elkeseredetten akartam, hogy nyomozzanak, de semmi. E helyett én lettem az, aki
megölt egy szegény lányt egy kihalt városrészben. Én lettem, aki nem tudta
megvédeni a húgát…
Ezek után viszont kétség sem férhetett
ahhoz, hogy Danny nagyobb, jóval nagyobb fába vágta a fejszéjét, mint amilyenre
számított.
2014. december 15., hétfő
I. Pingipang nyomozó
Új sztori, új szereplők, jól bevált írók. Hát izé. Szeressétek. A testünk. Kezdetleges. Ne utáljatok. Annyira.
_________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________________
Egy sötét sikátor valahol Houston eldugott
kerületében. Rendőr szirénák, járókelők zaja, autó dudák. Újságot sodor a szél.
Valaki épp egy tv-t dobott ki az emeletről. Egy másik lebujból egy sörösüveg
repült az utcára.
-Kérem.....kérem ne tegye ezt. Nem teheti ezt velem. Ne! Ne! Kérem! Ne!
Az orvos végzett a beteg vizsgálatával, majd ellátták a sebeit. A koponya röntgenfelvétele már a kiérkező rendőröket köszöntötte.
-Szóval azt mondja egy nagydarab, szőrös, fehér szörny rontott magára és tette....ezt? -kérdezte felhúzott szemöldökkel hitetlenkedve a biztos úr, kezében jegyzetfüzettel, amibe hanyag jegyzeteket firkantott. "Nagy fehér szőrös izé támadás a hatos utca mögötti sikátorban. Húsvéti nyúl....?"
-......Maneki neko -mondta az ázsiai vonású rendőr, Cho.
-Egészségedre.
-Nem, nem. Ez egy japán név arra amit az áldozat körülírt. Valószínűleg mindenki látott már ilyet egy egy kínai vagy japán étteremben.
-Arra a fehér macskára gondolsz? -kérdezte az unott rendőr, Danny.
-IGEN AZ. Úristen. Maguk is látták?! -szólalt meg a kötözött fejű kihallgatott.
-.....Cho, beszélhetnék veled négyszemközt? -arrébb léptek a kórházi ágytól. Danny megdörzsölte a szemeit szabad kezével, majd csípőre tette azt.
-Mit gondolsz róla?
-Most komolyan? Szerintem valami iszákos aki egy kocsmabunyóban jól elverette magát a szabadnapos télapóval vagy egy fehér tigrissel. Ugyan már, Cho. Az ilyen esetek után én csak haza akarok menni és lezuhanyozva Walking Dead-et nézni. Ez nem is eset.
-Szerintem minden ember vallomását komolyan kell vennünk. Nézz csak rá.
Danny ránézett a lila foltos szerencsétlenre, ahogy a saját, megtépázott ruháiban bénán ül az ágy szélén.
-Mit vársz tőlem? -kérdezte megadóan a táskás szemű rendőr.
-Kezdjünk valamit a hallottakkal és nézzünk utána más jelentésekben, hátha történtek még efféle furcsa támadások a környéken.
Danny csípője körül törölközővel, vizes hajjal állt a város felett terpeszkedő apartmanja nappalijában, a panorámás felhőkarcolóból szemlélte a nyüzsgő éjszakai várost. Nem tudta kiverni a fejéből azt a zakkant alakot, na meg a vallomását. Kisétált az erkélyre. Meleg nyári szellő csapta meg. Végre hűlt a levegő éjfélre. Még mindig csorgott róla a víz, végig a tarkóján.
-Még hogy egy macska.. -kortyolt a whiskybe, majd feltett lábakkal elkezdte nézni az újabb epizódnyi vért, emberi agyat csócsáló zombikat és szervezkedő shotgun-os-komolyan a semmibe bámuló véres szakadt csőcseléket.
Hajnal háromra járt. Azt gondolnánk ilyenkor lenyugszanak a sugárutak és minden csendes. De az utca sosem alszik. Reggel a friss nyomtatott sajtóban halálesetről cikkeznek. "Járőröző rendőr talált holttestet a hatodik utca mögötti sikátorban. Az áldozatot valószínűleg megverték majd megfojtották. A rendőrség még nyomoz a területen történt halálesetek ügyében."
-Kérem.....kérem ne tegye ezt. Nem teheti ezt velem. Ne! Ne! Kérem! Ne!
Az orvos végzett a beteg vizsgálatával, majd ellátták a sebeit. A koponya röntgenfelvétele már a kiérkező rendőröket köszöntötte.
-Szóval azt mondja egy nagydarab, szőrös, fehér szörny rontott magára és tette....ezt? -kérdezte felhúzott szemöldökkel hitetlenkedve a biztos úr, kezében jegyzetfüzettel, amibe hanyag jegyzeteket firkantott. "Nagy fehér szőrös izé támadás a hatos utca mögötti sikátorban. Húsvéti nyúl....?"
-......Maneki neko -mondta az ázsiai vonású rendőr, Cho.
-Egészségedre.
-Nem, nem. Ez egy japán név arra amit az áldozat körülírt. Valószínűleg mindenki látott már ilyet egy egy kínai vagy japán étteremben.
-Arra a fehér macskára gondolsz? -kérdezte az unott rendőr, Danny.
-IGEN AZ. Úristen. Maguk is látták?! -szólalt meg a kötözött fejű kihallgatott.
-.....Cho, beszélhetnék veled négyszemközt? -arrébb léptek a kórházi ágytól. Danny megdörzsölte a szemeit szabad kezével, majd csípőre tette azt.
-Mit gondolsz róla?
-Most komolyan? Szerintem valami iszákos aki egy kocsmabunyóban jól elverette magát a szabadnapos télapóval vagy egy fehér tigrissel. Ugyan már, Cho. Az ilyen esetek után én csak haza akarok menni és lezuhanyozva Walking Dead-et nézni. Ez nem is eset.
-Szerintem minden ember vallomását komolyan kell vennünk. Nézz csak rá.
Danny ránézett a lila foltos szerencsétlenre, ahogy a saját, megtépázott ruháiban bénán ül az ágy szélén.
-Mit vársz tőlem? -kérdezte megadóan a táskás szemű rendőr.
-Kezdjünk valamit a hallottakkal és nézzünk utána más jelentésekben, hátha történtek még efféle furcsa támadások a környéken.
Danny csípője körül törölközővel, vizes hajjal állt a város felett terpeszkedő apartmanja nappalijában, a panorámás felhőkarcolóból szemlélte a nyüzsgő éjszakai várost. Nem tudta kiverni a fejéből azt a zakkant alakot, na meg a vallomását. Kisétált az erkélyre. Meleg nyári szellő csapta meg. Végre hűlt a levegő éjfélre. Még mindig csorgott róla a víz, végig a tarkóján.
-Még hogy egy macska.. -kortyolt a whiskybe, majd feltett lábakkal elkezdte nézni az újabb epizódnyi vért, emberi agyat csócsáló zombikat és szervezkedő shotgun-os-komolyan a semmibe bámuló véres szakadt csőcseléket.
Hajnal háromra járt. Azt gondolnánk ilyenkor lenyugszanak a sugárutak és minden csendes. De az utca sosem alszik. Reggel a friss nyomtatott sajtóban halálesetről cikkeznek. "Járőröző rendőr talált holttestet a hatodik utca mögötti sikátorban. Az áldozatot valószínűleg megverték majd megfojtották. A rendőrség még nyomoz a területen történt halálesetek ügyében."
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)